In 2025, Thuis, Wedstrijden, Zachtebed Race 2025

Eén van de reacties op onze blogjes ging over het vriend of vijand zijn van de wind. Dat is volledig waar en speelt ook nu. De voorspelling was dat een conservatieve planning noodzakelijk was, omdat de wind al redelijk vroeg in de wedstrijd weg zou gaan liggen. Dat leek gisteren onder Vlieland ook het geval. Vanmorgen lijkt het weer anders. Toen we om 4:30 wakker werden stond er weer een mooie 3bft. Het marifoon weerbericht van 8:05 (“all ships all ships”) bevestigt: de wind blijft voorlopig staan. Daarmee zou het traject onder Vlieland toch tot de mogelijkheden zijn gaan behoren. Maar goed, gisteren hebben we wel overwogen gekozen voor het traject dat we nu bezeilen, en dat is het Scheurrak-Omdraai volgen richting zuidwest. Voor we daar aan konden beginnen was het wel even klooien met een hoop zand die iemand stiekem onder water had gedeponeerd. Maar met vereende kracht (menskracht [check, 9 stuks], middelen [check, 4 vaarbomen] en – een beetje – mazzel) kregen we de oude dame los en richting de geul bij het gasplatform waar de morse-U nog vrolijk knipperde.

Nu is een zonovergoten dag aangebroken. De ploegen carrousel draait weer, koffie-, thee- en putsdiensten worden gedraaid en de mooie verhalen aan boord die de botter nooit zullen verlaten worden gedeeld. We hebben zin in het resterende deel van deze Zachtebedrace!

Recent Posts
Showing 2 comments
  • Cien
    Beantwoorden

    Zo te zien gaat ie goed! Mooi windje en over een paar uur de finish!

  • Cien
    Beantwoorden

    Bovenstaande opmerking over de finish blijkt na lezing van het volgende blogje er een te zijn van de beste stuurman die aan wal staat!

Leave a Comment

Start typing and press Enter to search